NOVÝ DS 3 A DS 3 CABRIO


Od uvedení vozu DS 3 na trh v   roce 2010 již tato elegantní Pařížanka okouzlila 390   000 zákazníků. DS 3 se stala díky své osobnosti, jedinečnému stylu, radosti z   řízení a moderní výbavě skutečnou ikonou… od Paříže po Tokio, od Londýna po Buenos Aires. Ve verzi kabriolet nebo hatchback nabízí nejlepší soulad mezi komfortem a dynamikou. Nová DS 3 a DS 3 Cabrio, které se dnes představují pod pyramidou v   pařížském Louvru, se opírají o tento úspěch a jsou ještě atraktivnější díky novinkám z hlediska   designu (nová přední maska, nové nabídky osobních úprav na míru) a díky novým funkcím (možnosti mobilního připojení, podpůrné prvky řízení). Víceúčelový městský vůz značky DS, který byl nedávno opatřen převodovkou poslední generace EAT6 spojenou s   motorem PureTech110, získal tříválcový přeplňovaný motor PureTech 130, takže se cítí dobře ve městě i mimo něj. A jako třešnička na dortu, nová DS 3 a nová DS 3 Cabrio budou k   dispozici i ve verzi PERFORMANCE s   208 koňmi   pod kapotou.  

 

„Ikona“, „jedinečný výrobek“, „DS 3 převrátila automobilové principy vzhůru nohama“, „auto, které poznamenalo svou dobu“…. to jsou hodnocení zákazníků, když mluví o voze DS 3. Hrdí řidiči jsou šťastní, že našli jedinečný vůz, který vyhovuje jejich image, vůz, která vzbuzuje touhu a zpříjemňuje každodenní život. Tento dojem zcela sdílí i týmy DS. Připravit facelift takového vozu bylo proto jak radostí, tak výzvou. Recept: využít to, co stálo za úspěchem vozu DS 3 – možnosti úprav na míru, styl a dynamiku – a přidat technologie a výbavu na úrovni doby (výkonné motory, dotykový displej s mobilním připojením,…). A nezapomínejme na vášeň a starost o detail, které pohánějí designéry, techniky, inženýry,… značky DS.

„Nová DS 3 a nová DS 3 Cabrio jsou velmi úspěšné a dnes znovu potvrzují svou příslušnost ke značce. Modelová řada DS je nyní kompletní. Elegantní, technologické a výkonné Pařížanky přitahují klientelu, kteří hledají expresivitu, úpravy na míru a dynamické pocity. Svěží modely,  z nichž čiší městský i mimoměstský životní styl.“

Yves Bonnefont, generální ředitel značky DS

 

Výrazně technologický výrobek 

 

S technologiemi společnými pro všechny DS…

„Pro milovníky aut, kteří si je vybírají velmi pozorně, do nejmenších detailů. Inovativní, moderní, ikonický …,“ francouzská zákaznice (33 let)

Nepřekonaná kvalita svícení se světlomety DS LED VISION

Nové světlomety, které jsou k dispozici od července 2014, v sobě stejně jako u nové DS 4 a DS 5 spojují LED technologii (3 moduly po 3 W propracované jako drahokamy zasazené do šperku) a xenonovou technologii (modul 25 W) a směrovky s LED diodami s posunem světla. Objevují se nové mlhovky s LED diodami, které posilují hypnotický pohled vozu DS 3.

Díky společnému využití LED technologie a xenonové technologie je světelný paprsek silný, široký a homogenní, pro větší viditelnost a komfort při jízdách v noci. Sníží se tak i spotřeba energie – o 50 % u potkávacích světel a o 67 % u dálkových světel a výrazně se zvyšuje životnost světlometů.

Výsledek: lepší viditelnost a vyšší komfort zejména při jízdě v noci, snížení spotřeby energie při svícení.


iOS, nebo Android ? S Mirror Screen nemusíte volit.

Nové DS 3 jsou vybaveny funkcí Mirror Screen, která používá buď Apple CarPlay™, nebo MirrorLink® v případě telefonů se systémem Android. Funkce řidičům poskytuje inteligentnější, bezpečnější a hravější způsob využití obsahů jejich chytrých telefonů.

Díky sedmipalcovém dotykovému barevnému displeji je zkušenost z řízení DS zase o něco více high tech. Displej kromě snadnějšího přístupu ve všem funkcím vozu (o 20 tlačítek méně na středovém panelu) nabízí především funkci Mirror Screen. Toto řešení mobilního připojení fungující buď s Apple CarPlay™, nebo s MirrorLink® umožňuje používat smartphone přímo na displeji palubní desky vozu. V případě Apple CarPlay™ může řidič intuitivně telefonovat, používat mapy, poslouchat hudbu nebo se jedním slovem nebo dotykem dostat do zpráv SMS. Používání a ovládání CarPlay™ je velmi snadné, buď přes rozhraní vozu, nebo po aktivaci hlasového ovládání Siri, takže se řidič nemusí dále rozptylovat od řízení.

Zákazníci DS  navíc mohou po ukončení cesty sledovat na svém telefonu informace týkající se vozu. Díky aplikaci MyDS mají kdykoliv k dispozici informace o servisních prohlídkách, zbývajícím množství paliva nebo místě, kde je jejich vůz DS zaparkován. Aplikace MyDS je kompatibilní s operačním systémem Android i iOS.

V případě systému Android kompatibilního se standardem MirrorLink® lze aplikaci MyDS používat i ke čtení a psaní SMS během řízení vozu.

Všechny modely DS nyní nabízejí mobilní připojení, což je důkaz jejich výrazně technologického charakteru. 

Nová DS 3 a DS 3 Cabrio jsou stejně jako celá modelová řada vybaveny od začátku roku 2016 systémem DS Connect Box, který zahrnuje:

balíček SOS & Assistance: průkopnický systém umožňující tísňové a asistenční volání s lokalizací vozu a vysláním příslušných složek záchranného systému v případě problému,balíček Monitoring: virtuální servisní knížka (automatické sledování počtu ujetých kilometrů a upozornění na servisní prohlídky, které je nutné provést) a rady pro ekologické řízení na základě technických informací, které auto vysílá,balíček Mapping: lokalizace polohy vozu, v případě vstupu nebo opuštění určené oblasti informování e-mailem,balíček Tracking: v případě odcizení vozu se zeměpisná poloha vozu předává policii.

3. Elegance a péče o detail

„Nová DS 3 je ještě prémiovější, jde o skutečný klenot francouzského luxusu,“  francouzský zákazník (40 let)

Od uvedení na trh více než 20 limitovaných edicí, v současnosti 78 možných kombinací mezi jednotlivými odstíny střechy a karoserie, více než 3 miliony možností při přihlédnutí k prvkům úprav exteriéru i interiéru a nabídce jednotlivých motorů dostupných v závislosti na verzi výbavy… DS 3 výrazně vystavuje na odiv svou osobitost a potvrzuje svůj charakter.

 

Nová DS 3 získala jako správná elegantní a připojená Pařížanka, která vždy sleduje nové trendy, nový odstín karoserie (červená Aden) a střechy (hnědá Topaze, která se inspirovala od drahokamů a dokonale ladí s novou lištou palubní desky). Úpravy exteriéru jsou tedy opět bohatší, k dispozici je 10 samolepicích fólií na střechu v případě hatchbacku, 4 odstíny střechy, 4 odstíny plátna u kabrioletu, 10 barev zpětných zrcátek a 15 typů litých 16" a 17" kol u hatchbacku i kabrioletu.


Interiér se rovněž inspiroval u světa módy a hraje si s materiály. Objevuje se nové čalounění a ozdobné prvky (černá látka Dinamica Basalte, hnědé ozdobné prvky Topaze,..). Kůže je nadčasová: objevuje se u sedadel v exkluzivním provedení Bracelet, které je typickým rysem vozů DS. Jde o kůži Nappa, nyní i v novém odstínu hnědá Trinitario. Kůží může být obšitá i lišta palubní desky s vtlačeným logem DS, zatímco kaplička přístrojů může být potažena semianilínovou kůží s kontrastním prošitím.

Designéři DS 3 projevili ještě větší smysl pro detail a spojení technologie s elegancí promítli i do sítotiskového vzoru na zadních bočních oknech a laserem vyrytého motivu na liště palubní desky (motiv So Irrésistible Paris) nebo na krytech vnějších zpětných zrcátek (logo DS v rámci balíčku Faubourg Addict nebo u konečné úpravy Ultra Prestige). Krásná a odvážná nová DS opět boří zažité principy a přináší závan čerstvosti do světa luxusu francouzského stylu. Klíčovými slovy vozu DS 3 ve verzi hatchback i kabriolet jsou půvab a dynamika.

 

 

 

Dynamický superkomfortvykazuje emise CO2 na nejnižší úrovni konkurence: 105 g CO2/km a spotřebu ve smíšeném režimu 4,5 l/100 km. Motor PureTech 130 S&S odhaluje veškerý potenciál vozu DS 3. Výkon činí 96 kW (130 k) při 5 500 ot/min a maximální točivý moment 230 Nm (tj. +44 % oproti předchozímu motoru VTi 120) dosahuje od 1 750 ot/min (namísto 4 250 ot/min u motoru VTi120).

 
DS 3 PERFORMANCE: když jde výkon ruku v ruce s víceúčelovostí
Nové vozy DS 3 budou k dispozici i ve velmi silné verzi DS 3 PERFORMANCE, jak ve verzi hatchback, tak kabriolet. Jde o výrazné dynamické vozy, které v sobě spojují výkon a komfort, snadné řízení a intenzivní potěšení z jízdy.

 

„Vozy DS3 a DS 3 Cabrio PERFORMANCE jsou dynamické verze vozů nová DS 3 a  nová DS3 Cabrio.  Jde o dva nejsilnější modely v nabídce DS 3. Ponechávají si veškeré kvality sériových vozů a přenášejí je na nikdy nedosaženou úroveň. Jsou výkonné a elegantní a nabízejí nedostižné pocity z řízení a zcela nový styl směřující k dokonalosti a přitom si zachovávající to, co je pro vozy DS typické. Naprostá pohoda na palubě skutečně prestižních vozů GT.“ Eric Apode, produktový a vývojový ředitel značky DS.

 

208 k, točivý moment 300 Nm, emise 125 g CO2/km – jen několik čísel charakterizujících vůz DS 3 PERFORMANCE. Jeho chování je výsledkem vynikající práce týmů DS PERFORMANCE, které se rozhodly vybavit tento vůz motorem 1,6 THP S&S a spojit ho s šestistupňovou převodovkou (MCM) se specifickým odstupňováním a diferenciálem s omezeným prokluzem typu Torsen® pro vynikající schopnost pohybu a stabilitu. 


Podvozek a brzdový systém byly pečlivě seřízeny tak, aby byl vůz ještě mrštnější a přitom zcela bezpečný. Světlá výška by snížena o 15 mm, přední i zadní rozchod byl rozšířen (vpředu +26 mm, vzadu +14 mm), kotouče předních brzd o průměru 323 mm získaly specifické třmeny (zadní 249 mm).

 

Dalším bodem, na který se týmy zaměřily, je styl.  Dynamický charakter vozu je jasný na první pohled: specifická dvojitá koncovka výfuku, rozšíření rozchodu, litá 18" černá kola s diamantovým výbrusem, leskle černé třmeny předních brzd, specifické motivy v barvách DS PERFORMANCE... A nezapomínejme na interiér, z něhož rovněž vyzařuje sportovní duch – obepínající sedadla v kůži nebo alcantaře, specifická přístrojová deska nebo palubní deska s logem DS PERFORMANCEZákazník bude mít u hatchbacku i kabrioletu na výběr mezi dvěma verzemi konečné úpravy, aby využil výkonnost vozu a současně možnosti osobních úprav na míru.

U první verze je v nabídce 6 možných kombinací odstínů karoserie a střechy u hatchbacku a 4 kombinace u kabrioletu.
Druhá verze s označením „Black Special“ posiluje sportovní a elegantní charakter vozu, karoserie je v matně černé a střecha v leskle zlaté (u hatchbacku). Výsledkem je temný vůz zdůrazněný karbonovými detaily na bočních lištách. Vzhled exteriéru se odráží i vevnitř vozu, palubní deska a spodní část páky převodovky jsou vyvedeny v leskle zlaté a celek doplňují nové prvky zvyšující komfort a bezpečnost.
K dispozici je konečně i balíček karbonových prvků a balíček ozdobných prvků určených pro exteriér vozu, pomocí nichž je možné vůz DS 3 PERFORMANCE upravit podle chuti.

 

 „Porušování pravidel, odlišnost a zábava.” německý zákazník (43 let)

 

Od  dynamiky po komfort

Jedním z klíčových slov u nových vozů DS 3 při dynamické jízdě je komfort. Zejména u vozu nová DS 3 Cabrio. Dva příklady: možnost sklopení střechy, kdy je plátno možné stáhnout a natáhnout až do rychlosti 120 km/hod, nebo akustický komfort u verze Cabrio, který je díky plátnu vysoké kvality (vícevrstvové plátno z kompozitních materiálů s vnitřní akrylovou vrstvou pro odfiltrování hluku) a díky aerodynamickému spojleru pro optimální akustickou pohodu opravdu příkladný.

 

Komfort je zjevný i z objemu zavazadlového prostoru, který je největší v této kategorii (285 litrů u hatchbacku a 345 litrů u kabrioletu). Komfort uvítají i cestující na zadních sedadlech při dlouhých přejezdech.¨

 

DS 3 V ČÍSLECH

2 tvary: hatchback a kabriolet390 000 prodaných vozů ve světě od uvedení na trh verze PERFORMANCE  (208 k, 300 Nm, diferenciál s omezeným prokluzem součástí sériové výbavy)hatchback uveden na trh v březnu 2010, kabriolet na začátku roku 2013 78 kombinací střecha / karoserie21 limitovaných edicí, z toho poslední: DS 3 Régions, DS 3 Ines de la Fressange, DS 3 Editions 1955, DS 3 Dark Light, …DS 3 Cabrio, 5 plnohodnotných míst, se sklopitelnou střechou do rychlosti 120 km/hod.Technologie SCR na motorech BlueHDi4 motory Best in Class z hlediska emisí CO2Rozměry: délka 395 cm; šířka 171 cm; výška 146 cm; poloměr otáčení 10,2–10,4 m podle použitých pneumatik

Čtěte více
Novinky
Rozšiřujeme tým o programátory, kodéry, obchodníky, copywritery

Rozšiřujeme tým o programátory, kodéry, obchodníky, copywritery

Nabízíme práci na HPP, VPP, smlouvy i studentům nebo čerstvým absolventům po škole. Získáte náskok před ostatními a zkušenosti, ze kterých můžete těžit po celý život. Naše ... čtěte hned

Speciály
Proč ještě nešetříte na povinném ručení?

Proč ještě nešetříte na povinném ručení?

Povinné ručení je každoroční výdaj, kterému neunikne žádný motorista. Jde o zákonnou povinnost, jenž sice kryje riziko způsobené škody, ale současně zvyšuje pravidelné ... čtěte hned

ŽENEVA 2015

ŽENEVA 2015

Z letošního autosalonu v Ženevě pro vás máme fotky všech důležitých automobilových novinek. Co nenajdete tady naleznete vždy na našem Facebooku. čtěte hned

Continental

Continental

Že je zbytečné mít nejnovější model pneumatik na starším ojetém vozidle? Omyl. Z aktuálních testů společnosti Continental AG vyplývá, že kvalita pneumatik je přímo ... čtěte hned

Dodge Viper GTC

Dodge Viper GTC

Ruční výroba nabídne  25 milionů možností.  V každé specifikaci dodá Dodge jen jediný vůz. čtěte hned

Leon CUPRA se rozrůstá a rozšiřuje nabídku OLÉ! SPORT

Leon CUPRA se rozrůstá a rozšiřuje nabídku OLÉ! SPORT

čtěte hned

Honda NSX 2015 odhalena.

Honda NSX 2015 odhalena.

Ekonomická krize, která vypukla v roce 2008 zpozdila japonskou novinku, na kterou jsme čekali 10let. čtěte hned

Ford Shelby GT350R Mustang

Ford Shelby GT350R Mustang

Nová vrcholná verze má pod kapoto osmiválec o objemu 5,2l s více něž 500koňmi a je lehčí o 59 kg čtěte hned

Ferrari 488 Spider - italský hřebec bez střechy

Ferrari 488 Spider - italský hřebec bez střechy

Otevřená verze 488 GTB  je poháněna dvakrát přeplňovaným osmiválcem. Stejně jako předchůdce využívá pevnou skládací střechu, kterou složí za 14 sekund. 670 koní pod ... čtěte hned

BMW M4 Iconic Lights

BMW M4 Iconic Lights

Světelná technika automobilů udělá obrovský skok kupředu. V Mnichově pilně pracují na osvětlení vozů BMW. čtěte hned

Das WeltAuto odměňuje své zákazníky

Das WeltAuto odměňuje své zákazníky

Celosvětová značka Das WeltAuto odměňuje od 1. října do konce letošního roku své zákazníky servisním poukazem. Zákazníci, kteří si v posledních třech měsících ... čtěte hned