Peugeot Traveller

Vydal   |   Publikováno 15. 02. 2016


Peugeot Traveller, který se ve světové premiéře objeví na letošním ženevském autosalonu, se připravuje na svůj příchod na trh, kde se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.  

Design značky Peugeot přináší do tohoto tržního segmentu nové principy a prvky typické pro hatchbacky a SUV značky. Z výrazného designu vozu Peugeot Traveller vyzařuje síla a elegance.

Peugeot opatřil vůz Traveller řadou dalších předností, které z něj činí referenci v segmentu. Nový podvozek, který vzešel z modulární platformy EMP2, je zárukou vysoké úrovně kvality, účinnosti a na tento segment rekordně nízké spotřeby.

Motory BlueHDi Euro 6 jsou vybaveny nejúčinnější technologií pro snižování emisí na trhu, která používá systém SCR zabudovaný před filtr pevných částic. Tyto osvědčené motory, které se používají již od konce roku 2013, v sobě spojují radost z řízení a výkony dosahující až 180 k / 400 Nm, přitom jejich spotřeba paliva a emise jsou ve svém segmentu „Best in class“. Průměrně celá řada dosahuje spotřeby 5,4 l/100 km a emise činí 140 g CO2/km.

Peugeot Traveller slibuje své posádce příjemné a klidné cestování díky jízdním vlastnostem na úrovni toho nejlepšího z know-how značky Peugeot, atmosféře ve voze a nadstandardnímu komfortu. Řada možností konfigurace včetně devítimístné verze a mnoho prvků výbavy, z nichž některé jsou v tomto segmentu zcela jedinečné, činí z Peugeotu Traveller velmi pohodlný snadno ovladatelný vůz, který se snadno přizpůsobí každodenním potřebám.

 

 

Peugeot dal této novince zcela nové jméno. Z jeho názvu Peugeot Traveller vyzařuje stejně jako z jeho osvědčeného elegantního designu moderní vize cestování a velké prostornosti.

 

Nový podvozek, který vzešel z modulární platformy EMP2, v sobě spojuje kompaktní vnější rozměry a velkorysý prostor interiéru. Peugeot Traveller tak nabízí až 9 pohodlných míst a zavazadelník o objemu 1 500 litrů nebo po vyjmutí sedadel až 4 900 litrů.

 

Peugeot Traveller je k dispozici ve třech délkách od 460 do 530 cm. Výška je pouhých 190 cm, což je v segmentu vzácností a zároveň vstupenkou do krytých parkovišť, kam se někteří jeho vyšší konkurenti stejného segmentu nedostanou. Verze Standard (495 cm) a Long (530 cm) patří ke standardním délkám, verze Compact  o délce 460 cm je v segmentu jedinečná. I ona dovoluje příjemné sezení až pro 9 osob. Peugeot Traveller nabízí díky svým rozměrům a krátkým převisům vynikající ovladatelnost pro každodenní použití i v městských podmínkách.

 

Peugeot Traveller Business VIP nabízí cestujícím na zadních kožených sedadlech 4 nebo 5místnou konfiguraci, ve které jsou kvalitní kůží potažená sedadla umístěna proti sobě. K pohodě cestujících přispívá i multifunkční střecha s trojzónovou klimatizací s funkcí jemného rozptylu vzduchu, která je také v tomto segmentu ojedinělá, a doprovodné příjemně tlumené osvětlení interiéru.

 

Moderní účinné motory Euro 6 o výkonu 95 až 180 k a nová automatická převodovka EAT6 jsou příslibem příjemného řízení a v tomto segmentu rekordně nízké spotřeby a emisí CO2. Nejúspornější Peugeot Traveller dosahuje spotřebu 5,1 l/100 km a emise 133 g CO2/km. Průměrná spotřeba celé modelové řady je 5,4 l/100 km a emise 140 g CO2/km, což jsou nejlepší hodnoty ve třídě.

Peugeot Traveller nabízí širokou škálu komfortní a bezpečností výbavy poslední generace, přičemž řada prvků se v tomto segmentu objevuje velice zřídka či úplně poprvé:

  • boční posuvné dveře s bezdotykovým otevíráním jsou na trhu zcela nové;

systém promítání informací na čelní sklo (Head-up Display), snímání údajů z dopravních značek a zobrazení povolené rychlosti jsou v segmentu ojedinělé;otvírací okno zadního víka, střešní okno, systém Active Safety Brake a automatické přepínání dálkových světel;nová on-line navigace s hlasovým ovládáním a dopravními informacemi v reálném čase, zadní parkovací kamera VisioPark 1 se snímáním zadní části vozu seshora v úhlu 180° a přiblížením záběrů (zoom) nebo funkce varování před snížením pozornosti řidiče se u vozu značky Peugeot objevují poprvé.Pro soukromé zákazníky je určena řada Combispace ve verzích Active a Allure s 5, 7 nebo 8 místy;Pro firemní zákazníky zajišťující přepravu osob je určena řada Shuttle ve verzích Business s 5 – 9 místy a Business VIP s 6 a 7 místy.

 

 

Čtyři zásuvky 12 V rozmístěné po celé kabině, zásuvka 230 V a USB port umožňující nabíjet jakýkoliv mobilní přístroj.

 

Shuttle (řada určená pro luxusní přepravu více osob)

Peugeot Traveller Business VIP, klíčová verze celé řady, nabízí cestujícím vzadu konfiguraci 4 samostatných sedadel otočených čelem k sobě nebo 5 míst s možností třímístné lavice ve 3. řadě. Celý funkční interiér je zasvěcený komfortu posádky: sedadla v kůži, doprovodné tlumené osvětlení, trojzónová klimatizace s funkcí jemného rozptylu vzduchu oddělená od větráků a za příplatek střešní okno. Tyto dva poslední prvky výbavy jsou v tomto segmentu unikátní. Součástí příplatkové výbavy je i posuvný sklápěcí stolek, který klientům poskytuje prostor vhodný pro práci.

 

Peugeot Traveller Business nabízí stylový exteriér. Interiér lze upravit podle potřeb firemních zákazníků, jak z hlediska konfigurace sedadel, tak komfortní výbavy. Přístup k 3. řadě sedadel je obdivuhodně snadný.  Sedadlo se sklopí jediným tlačítkem a uvolní se tak široký přístup k zadní lavici.

Combispace (prostorný víceúčelový vůz)

Peugeot Traveller ve verzi výbavy Active a Allure se vyznačuje velkou modularitou a flexibilitou. Je k dispozici v  5, 7 nebo 8místném provedení. Druhou řadu tvoří lavice dělitelná v poměru 2/3-1/3, přičemž obě části jsou zcela samostatné, stejně jako ve 3. řadě, nebo ji tvoří dvě samostatná sedadla s loketními opěrkami. V obou případech jsou sedadla vyjímatelná a posuvná a umožňují různé konfigurace, od přepravy 8 osob se zavazadly po ponechání pouze 2 sedadel vepředu. Po sklopení opěradla sedadla spolujezdce je ve voze možné převážet předměty dlouhé 350 cm.

 

I osmimístné provedení nabízí posuvná přizpůsobitelná sedadla a v případě potřeby i velký zavazadlový prostor o objemu 2 m3 při pětimístné konfiguraci, a to vše ve voze, jehož délka činí pouze 460 cm.

 

Při koncipování výbavy vozu byl kladen důraz na rodinu, a proto jsou součástí sériové výbavy např. zrcátko ke sledování dětí na zadních sedadlech, výklopné stolky v opěradlech sedadel v 1. řadě, trojzónová klimatizace s funkcí jemného rozptylu vzduchu, sluneční clony ve 2. řadě, kryt zavazadlového prostoru, otvírací okno zadního víka, aj.

 

Peugeot Traveller mění zažité principy segmentu. Proporce jsou harmonicky rozloženy mezi přední masku, místo řidiče a zadní část vozu. Kompaktní převisy a kola umístěná v rozích vozu dodávají stabilitu a výraznost. Čisté linie podtrhují ladnost vozu a k modernímu tvaru přispívá vyšší linie oken.

 

Již při prvním pohledu na Peugeot Traveller je jasná jeho příslušnost k řadě osobních vozů Peugeot. Světlomety zasazené do karoserie připomínají kompaktní hatchback Peugeot 308. Světelný podpis s LED diodami, která je začleněn do chromové lišty ve tvaru bumerangu, odkazuje na vlajkovou loď značky Peugeot 508. Dokonalé zpracování i sebemenšího detailu ukazuje na příslušnost vozu k luxusnějším kategoriím vozů značky.

 

Nová, velmi vysoko umístěná vertikální maska chladiče dodává vozu Peugeot Traveller ještě výraznější vzhled. Do středu mřížky chladiče je umístěno logo značky, obvyklá horizontální žebra vystřídaly postupně se zvětšující plošky. Chromová lichoběžníková lišta, která je v horních rozích lehce zkosená, zdůrazňuje elegantní a moderní vzhled přední masky.

 

Čistě propracované boky narušují protáhlé linie a vyduté prahy dveří podtrhující sílu hladkých oblouků kol. Poměr velikosti karoserie k výšce oken dodává vozu velmi moderní vzhled.

 

Robustnost vozu Peugeot Traveller posilují i poměrně nízké boční ochranné lišty a přední nárazník, do kterého jsou po celé šířce vozu zabudovány výstupy vzduchu, a v horní části kompaktnější maska chladiče.

 

… Pro lepší výkony, nižší spotřebu a menší provozní náklady

Architektura předního bloku, zejména osová vzdálenost a výška ojí, a dále geometrie přední nápravy umožnily zabudování motoru BlueHDi o objemu 1,6 nebo 2,0 l. Jejich kvalita a výkonnost se již osvědčily u hatchbacku Peugeot 308.

 

Díky těmto motorům a hmotnosti vozu, která je o 100 až 140 kg nižší než u vozů segmentu o stejném výkonu, vykazuje Peugeot Traveller rekordně nízkou spotřebu a emise CO2:

  • 1.6 BlueHDi 95 k, manuální 5st.převodovka: od 5,5 l/100 km, emise 144 g CO2/km;

1.6 BlueHDi 95 k, robotizovaná 6st. převodovka ETG6: od 5,2 l/100 km, emise 135 g CO2/km 1.6 BlueHDi 115 k S&S, manuální 6st. převodovka: od 5,1 l/100 km, emise 133 g CO2/km;2.0 BlueHDi 150 k S&S, manuální 6st.převodovka: od 5,31 l/100 km, emise 139 g CO2/km;2.0 BlueHDi 180 k S&S, automatická 6st. převodovka EAT6: od 5,8 l/100 km, emise 151 g CO2/km1.verze „Compact“: 460 cm;verze „Standard“: 495 cm;verze „Long“: 530 cm.2 zadních převisů: jeden u verze Compact a Standard, druhý u verze Long;2 rozvorů: jeden u verze Compact, druhý u verzí Standard a Long;jediné architektuře podvozku: nápravový systém, výfukové potrubí a palivové potrubí společné pro všechny 3 délky.přidání pěny a izolačních vrstev do karoserie, kolem oken a dveří; společné díly a spoje z absorpčních materiálů;tloušťka skel 3,85 mm a dokonce 4,46 mm u čelního skla s akustickou vrstvou navíc.

 

 

Čtěte více
Novinky
Rozšiřujeme tým o programátory, kodéry, obchodníky, copywritery

Rozšiřujeme tým o programátory, kodéry, obchodníky, copywritery

Nabízíme práci na HPP, VPP, smlouvy i studentům nebo čerstvým absolventům po škole. Získáte náskok před ostatními a zkušenosti, ze kterých můžete těžit po celý život. Naše ... čtěte hned

Speciály
Proč ještě nešetříte na povinném ručení?

Proč ještě nešetříte na povinném ručení?

Povinné ručení je každoroční výdaj, kterému neunikne žádný motorista. Jde o zákonnou povinnost, jenž sice kryje riziko způsobené škody, ale současně zvyšuje pravidelné ... čtěte hned

ŽENEVA 2015

ŽENEVA 2015

Z letošního autosalonu v Ženevě pro vás máme fotky všech důležitých automobilových novinek. Co nenajdete tady naleznete vždy na našem Facebooku. čtěte hned

Continental

Continental

Že je zbytečné mít nejnovější model pneumatik na starším ojetém vozidle? Omyl. Z aktuálních testů společnosti Continental AG vyplývá, že kvalita pneumatik je přímo ... čtěte hned

Dodge Viper GTC

Dodge Viper GTC

Ruční výroba nabídne  25 milionů možností.  V každé specifikaci dodá Dodge jen jediný vůz. čtěte hned

Leon CUPRA se rozrůstá a rozšiřuje nabídku OLÉ! SPORT

Leon CUPRA se rozrůstá a rozšiřuje nabídku OLÉ! SPORT

čtěte hned

Honda NSX 2015 odhalena.

Honda NSX 2015 odhalena.

Ekonomická krize, která vypukla v roce 2008 zpozdila japonskou novinku, na kterou jsme čekali 10let. čtěte hned

Ford Shelby GT350R Mustang

Ford Shelby GT350R Mustang

Nová vrcholná verze má pod kapoto osmiválec o objemu 5,2l s více něž 500koňmi a je lehčí o 59 kg čtěte hned

Ferrari 488 Spider - italský hřebec bez střechy

Ferrari 488 Spider - italský hřebec bez střechy

Otevřená verze 488 GTB  je poháněna dvakrát přeplňovaným osmiválcem. Stejně jako předchůdce využívá pevnou skládací střechu, kterou složí za 14 sekund. 670 koní pod ... čtěte hned

BMW M4 Iconic Lights

BMW M4 Iconic Lights

Světelná technika automobilů udělá obrovský skok kupředu. V Mnichově pilně pracují na osvětlení vozů BMW. čtěte hned

Das WeltAuto odměňuje své zákazníky

Das WeltAuto odměňuje své zákazníky

Celosvětová značka Das WeltAuto odměňuje od 1. října do konce letošního roku své zákazníky servisním poukazem. Zákazníci, kteří si v posledních třech měsících ... čtěte hned